SIKÇA SORULAN SORULAR
  • Destek Hattı: 0 212 999 91 90

Sıkça Sorulan Sorular

EDEBİYAT SEMİNERLERİ.COM NEDİR, NEYE YARAR?
Edebiyat Seminerleri.com, hafıza teknikleriyle edebiyat eğitimini internet üzerinden veren Türkiye’nin ilk ve tek eğitim platformudur. Edebiyat Seminerleri.com, LYS-3 Edebiyat sınavına hazırlanan öğrencilerin müfredatta yer alan konuları hızlı ve kolay bir şekilde öğrenmesini sağlar.
EDEBİYAT SEMİNERLERİ.COM’DA NELER VAR?
Edebiyat Seminerleri.com’da hafıza teknikleriyle hazırlanmış videolar (250 adet), normal konu anlatımı videoları (110 adet), şiir incelemeleri videoları, etkileşimli etkinlikler, testler ve denemeler bulunmaktadır.
EDEBİYAT SEMİNERLERİ.COM’U KİMLER KULLANIYOR?
Sitemizi LYS-3 Edebiyat’a hazırlanan öğrenciler, onların öğretmenleri ve KPSS ÖABT alan sınavına hazırlanan öğretmenler kullanmaktadır.
EDEBİYAT SEMİNERLERİ.COM’U KİMLER HAZIRLADI?
Edebiyat Seminerleri.com, dershane ve yayın tecrübesi olan alan uzmanı öğretmenler ile hafıza teknikleri üzerine çalışmalar yapmış uzmanların içinde bulunduğu bir ekip tarafından hazırlanmıştır.
SİTENİZDE TÜM LYS EDEBİYAT KONULARI VAR MI?
Evet, sitemizde tüm LYS-3 Edebiyat konuları bulunmaktadır. Burayı tıklayarak konu ağacımızı ayrıntılı bir şekilde görebilirsiniz.
EDEBİYAT SEMİNERLERİ.COM ÜCRETLİ Mİ?
Evet, sitemizin üyelik ücreti 200 TL'dir. (Bir defa ödenir.)
ÜYELİK ÜCRETİ HANGİ HESAPLARA YATIRILIR?
İş Bankası (Banka tarafından 5 TL işlem ücreti alınır.)
EFT veya Havale İçin:
Ahmet Çınar adına
IBAN NO: TR8 1000 6400 0001 5311 0101 886

İş Bankası ATM’lerinden Kartsız İşlemle Ödeme:
Ahmet Çınar adına
Şube Kodu / Hesap No: 5311 / 0101886

Ziraat Bankası (Banka tarafından 5 TL işlem ücreti alınır.)
EFT veya Havale İçin:
Ahmet Çınar adına
IBAN NO: TR70 0001 0014 3928 3566 6250 02

İş Bankası ATM’lerinden Kartsız İşlemle Ödeme:
Ahmet Çınar adına
Şube Kodu / Hesap No: 1439 / 28356662-5002

ÖDEME YAPARKEN NEDEN PAYU TERCİH ETMELİYİM?
Tüm kredi kartlarından çok kolay, hızlı ve güvenli ödeme yapabilmek için PayU kullanmanızı tavsiye ederiz.
HAFIZA TEKNİKLERİ NE KADAR FAYDALI?
Örnek Videolar bölümümüzde yer alan videolarımızı izleyip hafıza tekniklerinin ne kadar faydalı olduğunu kendiniz tespit edebilirsiniz. Videolarımızdaki anlatımı ezberlemeye çalışmanıza gerek yoktur. İzledikten belli bir süre sonra bir arkadaşınız size sanatçıların eserlerini “Aşağıdakilerden hangisi şu sanatçıya aittir/ait değildir?” şeklindeki sorularla sorabilir. Böylelikle hafıza teknikleriyle öğrenmenin ne kadar kalıcı ve etkili olduğunu kolayca görebilirsiniz.
SİTENİZDE HAFIZA TEKNİKLERİYLE HAZIRLANMIŞ KAÇ VİDEO VAR?
Sitemizde hafıza teknikleriyle hazırlanmış 250 video bulunmaktadır.
SİTENİZDE TÜM SANATÇILAR VAR MI?
İçindekiler bölümümüzde sitemizdeki sanatçıların isimlerini bulabilirsiniz. Sitemizin konu ağacına buradan ulaşabilir, ünitelerin alt başlıklarına tıklayarak hangi sanatçıların bulunduğunu kolaylıkla görebilirsiniz. İsterseniz sitemizin sağ üst tarafındaki arama motoruna sanatçıların ismini yazarak da arama yapabilirsiniz. Not: Arama motoruna yazdığınız ismin doğru yazıldığına emin olmanızı öneririz aksi halde sanatçı ya da konu arama sonuçlarında görüntülenmeyecektir.
ÜYE OLDUKTAN SONRA NELERİ KULLANABİLECEĞİM?
Sitemize ücretli üye olduktan sonra sitemizdeki tüm içerikleri LYS-3 Edebiyat Sınavına kadar sınırsız bir şekilde kullanabileceksiniz.
VİDEOLARI İSTEDİĞİM KADAR İZLEYEBİLİR MİYİM?
Evet, bu konuda hiçbir sınırımız yoktur.
VİP ÜYELİĞİM NE ZAMAN SONA ERECEK?
VİP üyeliğiniz, başlama tarihine bakılmaksızın LYS-3 sınavının yapıldığı sabah sona erecektir.
AKTİVASYON KODU NEDİR?
Aktivasyon kodu sitemizdeki tüm videoları izlemenizi sağlayan bir tür şifredir.
SATIN ALMAK İÇİN NE YAPMALIYIM?
Öncelikle sitemize buradan üyelik oluşturmalısınız. Üyelik oluşturduktan sonra sitemizin sağ üst tarafındaki “SATIN AL” butonuna tıklayarak konuyla ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.
ÜYELİĞİM NE KADAR SÜREDE AÇILIR?
Üyelik basamaklarını yerine getirip gerekli mesajı yolladığınız takdirde aktivasyon kodunuz en geç 3 saat içinde size site içi mesajlaşma yöntemiyle gönderilecektir.
VİDEOLARI DVD VEYA CD HALİNDE SATIN ALABİLİR MİYİM?
Hayır, dvd veya cd formatında hiçbir içeriğimiz bulunmamaktadır.
BİR ARKADAŞIMLA ORTAK ÜYE OLABİLİR MİYİM?
Hayır, üyeliklerimiz tek kullanıcı içindir. Konuyla ilgili Kullanım Koşulları ve Yasal Uyarı bölümünü okumanızı öneririz.
VİDEOLARI TABLETİMDE YA DA TELEFONUMDA İZLEYEBİLİR MİYİM?
Evet, bunun için sitemizin ana sayfasının en altında bulunan UYUMLULUK bölümünü incelemeniz yeterlidir.
BAZI VİDEOLARI YA DA ETKİNLİKLERİ AÇMADA SORUN YAŞIYORUM NE YAPMALIYIM?
Videolarımız her gün editörlerimiz tarafından kontrol edilmektedir. Dolayısıyla "açılmayan video" gibi bir durum kesinlikle yoktur. Ancak bağlantı hızınız çok düşükse ya da kablosuz bağlantı kullanıyorsanız 10 dakikanın üzerinde bir anlatıma sahip birkaç videomuzu yüklemeniz için kısa bir süre (1-2 dak.) beklemeniz gerekebilir. Bu süre geçtiği halde hala videoyu izleyemiyorsanız CCleaner gibi bellek temizleyici programları kullanmanızı ve mümkünse kablolu bağlantı tercih etmenizi öneririz. F5'e basarak sayfayı yenilemek de bazı durumlarda çözüm olabilir.
"BAŞKASI TARAFINDAN GİRİŞ YAPILDI" UYARISI ALIYORUM NE YAPMALIYIM?
Sitemiz birden fazla kullanıcının aynı anda girişine izin vermemektedir. Eğer şifre paylaşımı yapmadığınız halde bu mesajı görüyorsanız siteden çıkarken sağ üst taraftaki "Güvenli Çıkış" butonuna basmadan sitemizden çıkmamanızı öneririz. Bu butona basmadan çıkış yapmanız durumunda sitemize yeniden girmeyi denediğinizde sistem sizi hala içeride olarak algılayacaktır ve bu mesajı gösterecektir. Tarayıcınızın ön belleğini, çerezlerini "CCleaner" ile temizlemeniz sorunu çözecektir.