LYS EDEBİYAT ESER YAZAR KAHRAMAN POSTERİ
  • Destek Hattı: (212) 999 91 90

LYS EDEBİYAT ESER YAZAR KAHRAMAN POSTERİ

LYS EDEBİYAT ESER-YAZAR-KAHRAMAN POSTERİ

Değerli Öğrencilerimiz,

ÖSYM’nin son on yılda sorduğu LYS Edebiyat sorularını tarayarak en çok sorulan 100 eseri sizler için belirledik. Bu eserlerin listesine şuradan ulaşabilirsiniz.

Bu eserlerin yazarlarını ve kahramanları toplu bir şekilde kolayca bulabilmeniz için hazırladığımız Eser-Yazar-Kahraman Posteri’ni aşağıdaki linklerden kolayca indirebilirsiniz.

ESER-YAZAR-KAHRAMAN POSTERİ’Nİ HEMEN İNDİR!

En büyük boy poster 50*70 cm ebatlarında (16 mb)

Orta boy poster 60*42 cm ebatlarında (16 mb)
Küçük boy poster a4 kağıdı ebatlarında (8,3 mb)

Nasıl Kullanmalısınız?
LYS Edebiyat’ta en çok sorulan eserlere göre hazırladığımız bu posteri, çalışma masanızın hemen karşısına asarak ders aralarında incelemenizi tavsiye ediyoruz. Sürekli olarak karşınızda olması gereken bu eserlere iyice çalıştıktan sonra küçük renkli post-itlerle eserlerin yazarlarının ve kahramanlarının bulunduğu bölümleri kapatabilir böylelikle hangi eserin kim tarafından yazıldığını ve eser kahramanlarını hatırlamaya çalışabilirsiniz. 

Dilerseniz eser-yazar-kahraman kutucuklarını kağıttan keserek ayırıp bir poşet dosya içine koyarak arkadaşlarınızla birbirinize sorular sormak için de kullanabilirsiniz.

2016 LYS Edebiyat’ta sorulan “Emine Işınsu” sorusunu birkaç saniye içinde çözebilirsin. Videoyu hemen izle! Diğer videolar için tıklayın...


2016 LYS Edebiyat'ta Başarılı Olan Öğrencilerimizin Tavsiyelerini Mutlaka Okuyun!
Nasıl Çıktı Alacaksınız?
Eser-Yazar-Kahraman Posteri üç farklı boyutta tasarlanmıştır:
1) En büyük boy poster 50*70 cm ebatlarındadır. Sınıflar ya da geniş duvarı olan çalışma odanızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak bu ebatlarda çıktı alabileceğiniz baskı makineleri her kırtasiyede bulunmamaktadır. Büyük baskı makinelerinin olduğu yerleri tercih etmelisiniz. Duvara astığınız kağıdın parlamaması ve kolay okunabilmesi için baskı alırken mat kuşe kağıdı tercih etmeniz tavsiye edilir.

2) Orta boy poster 60*42 cm ebatlarındadır. Dört adet a4 kağıdının birleşiminden oluşur. Herhangi bir yazıcıdan kolaylıkla çıktı alıp birleştirerek posterinizi kendiniz oluşturabilirsiniz.

3) Küçük boy poster a4 kağıdı ebatlarındadır. Tek bir a4 sayfasına tüm eserler toplanmıştır. Ancak yazıların puntoları diğerlerine göre oldukça küçük olduğu için duvara yapıştırmak yerine yanınızda taşıyarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

DİKKAT: Eser-Yazar-Kahraman Posteri’ni duvarınıza astıktan sonra fotoğrafını çekip sosyal medyada #edebiyatseminerleri #lysedebiyat etiketleri ile paylaşarak sürpriz hediyeler kazanabilirsiniz. 


Katılım Koşulları:
1) Edebiyat Seminerleri tarafından hazırlanan Eser-Yazar-Kahraman Posteri, #edebiyatseminerleri #lysedebiyat etiketleriyle paylaşılmış olmalıdır.
2) Facebook, Twitter, İnstagram’da yapılan paylaşımlar kampanyaya katılabilmektedir.
3) Paylaşımlar herkese açık bir şekilde yapılmış olmalıdır.
4) Belli sayıda (En az 20 beğeni, 10 retweet, 10 yorum) beğeni, retweet veya yorum almamış paylaşımlar değerlendirilmemektedir.
5) Bir kişi sadece bir kere hediye kazanabilmektedir. Birden fazla hesapla yapılan katılımlar yok hükmündedir.
6) Paylaşımları yapan hesap, Edebiyat Seminerleri’nin sosyal medyada takipçisi olmalıdır.
7) Edebiyat Seminerleri, yukarıdaki şartları taşıyan her paylaşıma hediye vermekle yükümlü değildir. Bot hesaplarla oluşturulmuş beğenileri ve takipçileri bulunan hesapların paylaşımları dikkate alınmamaktadır. Şüpheli hesaplar da aynı şekilde kanıt sunmaksızın değerlendirme dışı bırakılacaktır.
8) Bu etkinliğe katılanlar Edebiyat Seminerleri’nden herhangi bir hediye veya ücret talep edemezler. Edebiyat Seminerleri sosyal medya ekibi, şartları sağlayan katılımcılardan arasından uygun olanlarla hediye için irtibata geçer. Eğer 24 saat içinde katılımcı tarafından mesajımıza herhangi bir geri dönüş olmazsa katılımcı hakkını kaybetmiş sayılır.
9) Edebiyat Seminerleri, katılım şartlarını değiştirebilir ya da etkinliği tamamen iptal edebilir.
10) Katılımcılar yukarıdaki tüm şartları kabul etmiş sayılırlar.

ESER YAZAR KAHRAMAN POSTERİNDEN BAZI BÖLÜMLER


Eser Adı

ARABA SEVDASI

Sanatçı Adı

RECAİZADE MAHMUT EKREM

KAHRAMANLAR

Bihruz Bey, Periveş, Keşfi Bey    

--------------------------------------------

Eser Adı

AŞK-I MEMNU

Sanatçı Adı

HALİT ZİYA UŞAKLIGİL

KAHRAMANLAR

Adnan Bey, Bihter, Behlül, Nihal, Firdevs Hanım, Beşir, Bülent, Peyker    

---------------------------------------------------

Eser Adı

ATEŞTEN GÖMLEK

Sanatçı Adı

HALİDE EDİP ADIVAR

KAHRAMANLAR

Ayşe, Peyami, Binbaşı İhsan, Cemal    


Lys edebiyat, lys edebiyat soruları, roman özetleri, yazar eser eşleştirme, eser özetleri, çıkmış edebiyat soruları, en çok sorulan yazarlar